Looking for English content? Try our English language search

Tilsetningsstoffer, aroma, matemballasje og kosmetikk

Ernæring, dietetiske produkter, ny mat og allergi

Andre stoffer

Risikovurderinger av "andre stoffer" i kosttilskudd og energidrikker

Bestilt: 05.05.2015

Rapportnr: 2015: 31

Publisert: 05.10.2017

Hovedbudskap:

Vitenskapskomiteen for mattrygghet (VKM) har publisert risikovurderinger av 44 «andre stoffer» som tilsettes i kosttilskudd og/eller i energidrikker. De tre sist publiserte er risikovurderinger av stoffene L-alanin, betaalanin og Lecitin fra solsikke i kosttilskudd.

«Andre stoffer» er stoffer som har en ernæringsmessig eller fysiologisk effekt, og som ikke er vitaminer og mineraler. Det er kjent at «andre stoffer» kan gi helseskader. Hva slags skader og hvor alvorlige de er, avhenger av stoffet og hvor mye man får i seg. VKM har på oppdrag for Mattilsynet vurdert helserisiko ved inntak av 44 «andre stoffer» som finnes i kosttilskudd og/eller i energidrikker som selges i Norge.

Grunnlag for å utvikle regelverk

Mattilsynet vil bruke risikovurderingene som grunnlag for å utvikle regelverk for å regulere «andre stoffer». Det finnes ikke et spesifikt regelverk for tilsetning av «andre stoffer» til næringsmidler, verken i Norge eller i EU.

Risikovurderinger

Mattilsynet har bedt VKM vurdere risikoen ved spesifikke bruksdoser av «andre stoffer» som selges på det norske markedet. Risikovurderingene er altså begrenset til spesifikke doser fra kosttilskudd og spesifikke konsentrasjoner i energidrikker. Andre kilder til disse stoffene, for eksempel mat, drikke eller kosmetikk, er derfor ikke inkludert. For kosttilskudd inngår ikke barn under ti år i oppdraget. For energidrikker inngår alle aldersgrupper fra tre år og oppover.

VKM har kun vurdert mulige negative helseeffekter. VKM har ikke vurdert eventuelle påståtte positive helseeffekter ved stoffene. Risikovurderingene er basert på eksisterende risikovurderinger og publiserte vitenskapelige artikler.

VKM har utarbeidet et dokument som beskriver generelle prinsipper for hvordan komiteen har risikovurdert «andre stoffer». Pdf, 479.9 kB.

Faggruppen for tilsetningsstoffer, aroma, matemballasje og kosmetikk og faggruppen for ernæring, dietetiske produkter, ny mat og allergi er faglig ansvarlige for risikovurderingene.

Oversikt over publiserte risikovurderinger

Del denne side

Kontakt

Inger-Lise Steffensen

Leder av hovedkomiteen. Dr. Scient.

Bente Mangschou

Bente Mangschou

Prosjektleder. Klinisk ernæringsfysiolog

Andre populære artikler